Çelikhane Yatırım Süreci Tamamlandı

Çelikhane Yatırım Süreci Tamamlandı

Şirketimiz çelikhane yatırım sürecine ilişkin, gelinen aşamada sıcak testler tamamlanmış olup performans testleri devam edecek şekilde yatırım devreye alınmış ve yeni çelikhanede üretime başlanmıştır. 


Yeni yapılan çelikhane ile birlikte yıllık 1.500.000 ton olan Çelikhane üretim kapasitesi yıllık yaklaşık 3.100.000 ton'a çıkmıştır. Bu tesis, modern teknolojilerle donatılmış olup, üretim süreçlerimizi optimize ederek daha kaliteli, daha yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu sağlayarak daha düşük maliyetle çelik üretimi yapmamızı sağlayacaktır. Ayrıca, yeni çelikhane ile birlikte kütük üretiminin artış göstererek yarı mamül ithalatına ihtiyacımızın tamamen sonlandırılması, kütük satışımızın bu çerçevede artırılması ve taleplere daha hızlı ve etkin bir şekilde yanıt verilmesi ve tüm bunların yanında çevre dostu ve enerji verimliliği yüksek üretim yöntemleriyle, karbon ayak izimizi düşürürerek sürdürülebilirlik hedeflerimize de katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. 


Söz konusu kapasite artışı neticesinde, üretim maliyetlerindeki düşüş ve artan yarı mamül satış hacminin yıllık hasılatı artırmasının yanısıra finansal performansımızı güçlendirip pazardaki rekabet gücümüzü artırması beklenmektedir.


Yeni çelikhanemizin Ülkemize, sektörümüze ve Şirketimize hayırlı olmasını temenni ederiz.