Yönetim Kurulu

İDÇ kurulduğu günden bu yana insanı ve yaşamı her şeyin önüne koyuyor. Yönetim Kurulu ise, bu farkındalığı artırarak çalışanlarına ilerlemede ve iyi alışkanlıklar kazanmada rol model olmayı amaçlıyor.

Halil Şahin

Halil Şahin

Yönetim Kurulu Başkanı

1946 yılında Hatay/Payas’da doğan Halil Şahin 1971 yılında Ankara İktisadi İdari İlimler Akademisi'nden mezun olmuştur. 2005 yılında Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak Türkiye İş Bankasından İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’yi satın almış olup, Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu başkanıdır.

 

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği YK Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Nuri Şahin

Nuri Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1958 yılında Hatay/Payas’da doğan Nuri Şahin, 1980 yılında  İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş tarafından satın alınması ile İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Başkanı ,Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanlığı, Şahin-Koç Çelik Sanayi A.Ş.’de ise Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ahmet Baştuğ

Ahmet Baştuğ

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

1962 yılında Hatay/Payas’da doğan Ahmet Baştuğ 2005 yılında Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş tarafından Satın alınması ile birlikte, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Ahmet Baştuğ İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ‘ de Yönetim Kurulu Üyesi  , Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş.ve Agora Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı  Yönetim Kurulu Başkanı, İDÇ Denizcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Şahin Koç Çelik San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Mahmut Nedim Koç

Mahmut Nedim Koç

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa’da 1965 yılında doğan Mahmut Nedim Koç 1986-1993 yıllarında Demir Çelik ürünleri imalatı ve ticareti yapmış,1993 yılında kurucu ortağı ve yöneticisi olduğu Koç Haddecilik Teks.İnş ve Tic A.Ş’den sonra 2004 yılından itibaren Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca Dagi Yatırım Holding A.Ş. Eros Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Hacı Eyyüp KOÇ Vakfında Yönetim Kurulu Başkanı, Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve İDÇ Denizcilik Sanayi ve Tic. A.Ş.’ de Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Caner Bayazıt Emiroğlu

Caner Bayazıt Emiroğlu

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1958 yılında doğan Caner Bayazıt Emiroğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Metalurji Mühendisliği'nden 1979 yılında mezun olmuştur. İş hayatına 1980 ile 1982 yılları arasında İskenderun Demir Çelik' de Hafif Profil Haddehanesi İşletme Mühendisi olarak başlamıştır.1982'de İzmir Demir Çelik AŞ' de İşletme Mühendisi olarak devam eden Caner Bayazıt Emiroğlu buradaki görevini de 1987 yılına kadar sürdürmüştür. 1988-2013 yılları arasında İSUZU ve BMC Servis Satış ve Teknitel Motorlu Araçlar A.Ş.’nde ve Tekpar Limited Şirketi’nde ortaklık görevini yürütmüş olup 2013 yılında emekli olmuştur. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürütmektedir.

Hakkı Civan Poyrazoğlu

Hakkı Civan Poyrazoğlu

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1957 yılında Manisa/Turgutlu’da doğan Hakkı Civan Poyrazoğlu 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.


1984-1995 yılları arasında Teba Şirketler Grubu’nda, 1995-2003 yılları arasında RAKS Elektronik A.Ş.'de, 2004-2007 yılları arasında ise turistik inşaat projelerinde üst düzey yöneticilik yapmış olup, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.