İcra Kurulu

Nuri Şahin

Nuri Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı

1958 yılında Hatay/Payas’da doğan Nuri Şahin, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş tarafından satın alınması ile İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (Tüzel Kişi Temsilcisi olarak), Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şahin Gemicilik ve Denizcilik Nakliyat Sanayi Ticaret A.Ş., Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de ise Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Serkan Şahin

Serkan Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1980 yılında İskenderun’da doğan Serkan Şahin, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004 yılında ise Kent Üniversitesi İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 2008-2012 yılları arası İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2012 yılında İcra Kurulu Üyeliğine atandı. Hala İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüten Serkan ŞAHİN, ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (Tüzel Kişi Temsilcisi olarak), Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Tüzel Kişi Temsilcisi olarak), İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. (Tüzel Kişi Temsilcisi olarak) Şahin Gemicilik ve Denizcilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Hüseyin Baştuğ

Hüseyin Baştuğ

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1985 yılında Hatay Dörtyol’da doğan Hüseyin Baştuğ 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden ve Ankara İktisadi İdari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. 2009 yılında Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi Yüksek Lisansını tamamladı. 2008-2012 yılları arası İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2012 yılında İcra Kurulu Üyeliğine atandı. Hala İzmir Demir Çelik San. A.Ş. İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüten Hüseyin BAŞTUĞ, ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Selin Şahin

Selin Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1992 yılında İskenderun’da doğan Selin Şahin, 2021 yılında Business University of Costa Rica Ekonomi bölümünden mezun oldu. 2020 yılında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Kararı ile İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İcra Kurulu Üyeliğine atanan Selin ŞAHİN, ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Feyyaz Yazar

Feyyaz Yazar

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1970 Adana doğumlu Feyyaz YAZAR, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünü birincilikle bitirdi. 1995 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu sınavında birinci olarak çalışma hayatına başladı. 1998 yılında Hesap Uzmanı, 2005 yılında Baş Hesap Uzmanı olarak üçlü kararname ile atandı. 2004-2006 yılında Martin Tennessee Üniversitesi MBA ile Accounting alanlarında çift Yüksek Lisans yaptı. 2013 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ikincilikle mezun oldu. 2007–2011 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Grup Başkanı, OECD Transfer Fiyatlandırması Türkiye Delegesi olarak, 2011–2012 yılları arasında KPMG’de Global Transfer Fiyatlandırması Direktörü olarak görev aldı. Avukatlık Ruhsatnamesi, Yeminli Mali Müşavir Belgesi, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Belgesi, Sermaye piyasasın da Bağımsız Denetçi Lisansı, Sermaye Piyasaları İleri Düzey Lisansı ve Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi belgelerine sahiptir. Temmuz 2012 yılında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı (Mali İşler) göreviyle İcra Kurulu Üyesidir.

Hasan Acar

Hasan Acar

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1962 Karasu doğumlu olan Hasan ACAR, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi  Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına, 1989 yılında Ege Çelik End. San. Tic. A.Ş.’de Vardiya Mühendisi olarak başladı. 1994–2000 yılları arasında Yazıcı Demir Çelik San. ve Tur. Tic. A.Ş.’de Elektrik Ark Ocağı İşletme Mühendisi ve Çelikhane İşletme Şefi, 2000-2006 yılları arasında Diler Demir Çelik End. ve Tic. A.Ş.’de Çelikhane Müdürü, 2006–2019 yılları arasında Habaş A.Ş.’de Çelikhane Müdürü olarak görev aldı. Mayıs 2019’da İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Fabrika Müdürü görevine başladı. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İcra Kurulu üyesidir.