İcra Kurulu

Nuri Şahin

Nuri Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı

1958 yılında Hatay/Payas’da doğan Nuri Şahin, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Şahin-Koç Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş tarafından satın alınması ile İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Başkanı, Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanlığı, Şahin-Koç Çelik Sanayi A.Ş.’de ise Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Serkan Şahin

Serkan Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1980 yılında İskenderun’da doğan Serkan Şahin, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004 yılında ise Kent Üniversitesi İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 2008-2012 yılları arası İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2012 yılında İcra Kurulu Üyeliğine atandı. Hala İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüten Serkan ŞAHİN, ayrıca  İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de İcra Kurulu üyesi ,Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. (Tüzel Kişi Temsilci olarak ),İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.' de Yönetim Kurulu Üyeliği, Agora Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ' de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir

Hüseyin Baştuğ

Hüseyin Baştuğ

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1985 yılında Hatay Dörtyol’da doğan Hüseyin Baştuğ 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden ve Ankara İktisadi İdari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. 2009 yılında Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi Yüksek Lisansını tamamladı. 2008-2012 yılları arası İzmir Demir Çelik San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2012 yılında İcra Kurulu Üyeliğine atandı. Hala İzmir Demir Çelik San. A.Ş. İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüten Hüseyin BAŞTUĞ,’ ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de İcra Kurulu Üyeliği, Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Selim Şahin

Selim Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

Hatay ili Dörtyol ilçesinde 1976 yılında doğan Selim Şahin, 1999 yılında Pace University of New York City İşletme Bölüm'nden mezun oldu.17.10.2005-15.05.2006 tarihleri arasında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği, 15.05.2012 - 05.06.2013 tarihleri arasına İcra Kurulu Üyeliği, 05.06.2013-14.05.2014 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.04.07.2022 tarihinden itibaren İcra Kurulu Üyeliği Görevini yürütmektedir.İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de İcra Kurulu Üyeliği  görevlerini de sürdürmektedir.

Selin Şahin Şekerli

Selin Şahin Şekerli

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1992 yılında İskenderun’da doğan Selin Şahin Şekerli, 2021 yılında Business University of Costa Rica Ekonomi bölümünden mezun oldu. 2020 yılında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Kararı ile İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İcra Kurulu Üyeliğine atanan Selin ŞAHİN,’ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de İcra Kurulu Üyeliği, Agora Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Feyyaz Yazar

Feyyaz Yazar

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1970 Adana doğumlu Feyyaz YAZAR, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ‘nden Fakülte Birincisi olarak mezun oldu. Yapılan yarışma sınavları sonucunda 1995 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’na birinci olarak girdi. 1998 yılında Hesap Uzmanı, 2005 yılında Baş Hesap Uzmanı olarak üçlü kararname ile atandı. 2004-2006 yılında Martin Tennessee Üniversitesi’nde MBA ile Accounting alanlarında çift dalda Yüksek Lisans yaptı. 2010 yılında girdiği Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2013 yılında ikincilikle mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü “İnsan Kaynakları Yönetimi” alanında iki yıllık önlisans programını 2022 yılında tamamladı. 2007–2011 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Grup Başkanı ve OECD Transfer Fiyatlandırması Türkiye Delegesi; 2011–2012 yılları arasında KPMG’de Global Transfer Fiyatlandırması Direktörü olarak görev aldı. Avukatlık Ruhsatnamesi, Arabuluculuk Belgesi, Yeminli Mali Müşavir Belgesi, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Belgesi, Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetçi Lisansı, Sermaye Piyasaları İleri Düzey Lisansı ve Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi ile SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sertifikası belgelerine sahiptir. Temmuz 2012 yılında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı (Mali İşler) olarak başladığı görevine devam etmekte olup aynı zamanda İcra Kurulu Üyesidir. Ayrıca İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı (Mali İşler) ile İcra Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Hasan Acar

Hasan Acar

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1962 Karasu doğumlu olan Hasan ACAR, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi  Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına, 1989 yılında Ege Çelik End. San. Tic. A.Ş.’de Vardiya Mühendisi olarak başladı. 1994–2000 yılları arasında Yazıcı Demir Çelik San. ve Tur. Tic. A.Ş.’de Elektrik Ark Ocağı İşletme Mühendisi ve Çelikhane İşletme Şefi, 2000-2006 yılları arasında Diler Demir Çelik End. ve Tic. A.Ş.’de Çelikhane Müdürü, 2006–2019 yılları arasında Habaş A.Ş.’de Çelikhane Müdürü olarak görev aldı. Mayıs 2019’da İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Fabrika Müdürü görevine başladı. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İcra Kurulu üyesidir.

Başak Şahin

Başak Şahin

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi

1999 yılında İskenderun'da doğan Başak Şahin, 2022 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 2022 - 2024 yılları arasında Garanti BBVA Yatırım Bankacılığında çalışmıştır. 2024 yılı itibari ile İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de İcra Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.