Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’nin Değerli Yatırımcıları ve İş Ortakları, Çok Kıymetli Dostlarımız ve Çalışanlarımız,

Pandeminin yarattığı toplumsal ve ekonomik etkiler dolayısıyla tüm dünya ciddi bir süreçten geçmektedir, Aşı ile başlayan normalleşme sürecinde virüsün etkilerinin ortadan kalkması ve ekonominin tekrar büyüme sürecine girmesi en büyük dileğimizdir.

 

Pandemi sürecinde, İzmir Demir Çelik A.Ş. olarak Covid-19 tedbirlerini en üst düzeyde uyguladık ve ülkemiz adına üretim ve ihracata odaklanarak istihdamı koruduk.

 

İDÇ olarak dünya çelik üretim sıralamasında 7.sırada bulunuyoruz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamak amacı ile yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2021 yılında Kamu Aydınlatma Platformu’nda duyurduğumuz gibi, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş, Çelikhane Tesislerini yeni yatırımla iki kat büyütme kararı aldık. Yeni yatırımla İDÇ mevcut ham çelik üretimindeki ortalama yüzde 3,5 olan payını yüzde 7’ye yükselterek sektördeki yerimizi güçlendirmek ve ciromuzu artırmayı hedefledik.

 

47. yıl dönümümüzü geride bıraktık ve bu süreçte inşaat çeliğinin yanında yüksek katma değerli profil üretimine de gerekli önemi verdik. 2013 yılında profil haddehanesini kurarken hedefimiz sadece profil üretmek değil, kaliteli profil üreterek profil üretiminde bir marka haline gelmekti.

 

Planladığımız yatırımları yaparak, Türk sanayisinin öncü kuruluşlarından biri olmaya, yaşadığımız ülke, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için sorumluluklar almaya devam edeceğiz. Uzun yıllardan beri inşaat çeliği üretimi gibi zorlu bir piyasada bir marka ve kalitenin öncüsü olarak, bu anlayışımızı profil üretiminde de hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşamaktayız.

 

İnsan odaklı değerlerimize, 47 yıllık güven veren marka algımıza, kurumsal yönetim ilkelerimize, güçlü yönetim yapımıza, nitelikli insan kaynağımıza, finansal disiplinimize ve çevreye saygılı, sürdürülebilir büyüme ile teknolojik tüm gelişmelere önem vermekteyiz.

 

Tüm İzmir Demir Çelik çalışanlarına, daimi desteklerini hissettiğimiz hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunar sağlıklı bir yıl dilerim.

 

Saygılarımla,

 

Halil Şahin

Yönetim Kurulu Başkanı